Registered State Employees

State Employees Registered As Of: 12/7/2019

Agent Last Name Agent First Name Employer Name
Abbott Catharine Ohio Casino Control Commission
Acton Amy Department of Health
Ahmed Ferzan Ohio Turnpike and Infrastructure Commission
Albright William Adjutant General
Alexander Meredith Department of Insurance
Alexander Steven Ohio Department of Medicaid
Allen Giles Governor's Office
Anderson Kimberly State Medical Board of Ohio
Andrews Sara Ohio Criminal Sentencing Commission
Anielski Marlene Vision Professionals Board
Anthony Melissa Craddock Ohio Occupational Therapy, Physical Therapy & Athletic Trainers Board
Anthony Rick Ohio Casino Control Commission
Ashenhurst Deborah Ohio Department of Veterans Services
Austen Laura Ohio Public Defender Commission
Babcock Devin Governor's Office
Baker Daniel Office of Budget and Management
Bales Bradley Governor's Office
Beagle Bill Treasurer of State
Behrendt William Columbus College of Art & Design
Bell Mark Adjutant General
Blackford Amanda Ohio Casino Control Commission
Bloom Katherine Attorney General's Office
Branson, II Donald D Southern Ohio Agricultural & Community Development Foundation
Brock Christopher Department of Insurance
Brown McKinley E. Ohio Casino Control Commission
Burgess Ryan Governor's Office
Burns Kimberly Secretary of State
Camp James Adjutant General
Cardone Emma Governor's Office
Carl Rachael Department of Commerce
Carlson Alan Ohio Ethics Commission
Carlson Jennifer K. The Ohio State University
Carmichael Jamie Department of Mental Health and Addiction Services
Carnahan Brian Counselor, Social Worker, Marriage and Family Therapist Board
Carver Ronda Supreme Court of Ohio
Casey Terry State Personnel Board of Review
Cates Gary Department of Higher Education
Caudill Kelly A Ohio State Chiropractic Board
Cavanaugh Lilleana Ohio Commission on Hispanic/Latino Affairs
Chafin Matthew Department of Taxation
Chambers-Smith Annette Department of Rehabilitation and Correction
Ciofani Nicholas Ohio Lottery Commission
Clum Nicole Ohio Public Defender Commission
Colvin Brittney Ohio Department of Natural Resources
Conklin Allison Ohio Department of Medicaid
Conners Andrew Bureau of Workers' Compensation
Conway Daniel Public Utilities Commission of Ohio
Cornyn LeeAnne Governor's Office
Cox William Ohio Casino Control Commission
Coyne September Treasurer of State
Craycraft Gretchen Ohio Environmental Protection Agency
Criss Lori Department of Mental Health and Addiction Services
Crooks Aaron Governor's Office
Damschroder Matthew Department of Administrative Services
Davidson Jo Ann Ohio Casino Control Commission
Davis Jeff Department of Developmental Disabilities
DeMaria Paolo A. Department of Education
Demers Stephanie Ohio Civil Rights Commission
Denney Lucas Ohio Department of Veterans Services
Dent Kimberly Department of Job and Family Services
Derickson Tim Department of AgricultureOffice of General Legal Counsel
Derksen Nicholas Department of Higher Education
Deters Dennis Public Utilities Commission of Ohio
Dietrich Matthew R Ohio Rail Development Commission
Dilling Thomas A Ohio Board of Nursing
Dollenmayer Ian Department of Taxation
Duffey Michael Department of Higher Education
Eakins Daniel Ohio Department of Veterans Services
Early-Jeter Mauricetta Department of Administrative Services
Elisar Scott Edward Public Utilities Commission of Ohio
Factor Laura H. Ohio Environmental Protection Agency
Fambro Richard Department of Public Safety
Fischer Holly Ohio Board of Nursing
Fitzpatrick Dan Department of Public Safety
Fleck Katherine Public Utilities Commission of Ohio
Foley Mary Beth Ohio Police & Fire Pension Fund
Forbes P. Craig Department of Administrative Services
Ford Guy Ohio Housing Finance Agency
Franks Jessica Ohio Casino Control Commission
Frazee Ryan Ohio Department of Natural Resources
Frey Kenneth Department of Taxation
Friedeman Lawrence Public Utilities Commission of Ohio
Froment Jillian Department of Insurance
Gallagher John Ohio Police & Fire Pension Fund
Gardner Randy Department of Higher Education
Gibbons Benjamin D Ohio Tuition Trust Authority
Gies Ryan Department of Youth Services
Gorrell Timothy Ohio Tuition Trust Authority
Gray Stephen Department of Rehabilitation and Correction
Greenslade Adam Ohio Turnpike and Infrastructure Commission
Griffin Lisa Department of Health
Gruber Joseph Department of Rehabilitation and Correction
Guastella Michael Ohio Environmental Protection Agency
Hagler Jeff Supreme Court of Ohio
Hahn Joshua Department of Commerce
Hall Kimberly Department of Job and Family Services
Hall Michael Governor's Office
Halleck Mariah Department of Administrative Services
Hamlin Mark Department of Insurance
Harris John Adjutant General
Harrison Bridget Governor's Office
Haughawout Carrie Department of Insurance
Hawley Chad Aurora Diagnostics
Hess Stephanie Supreme Court of Ohio
Himes Lance Department of Health
Himes Shannon Ohio Architects Board
Hinman William Ohio Department of Transportation
Hopkins Andrew Attorney General's Office
Houchen Betsy Jo Ohio Board of Nursing
House Melvin Department of Public Safety
Hudson Stuart Department of Rehabilitation and Correction
Huey Karen Department of Public Safety
Jarvis Paul Ohio Developmental Disabilities Council
Jenkins Shancie Department of Job and Family Services
Jordan Corey Attorney General's Office
Kaido Matthew Secretary of State
Kamdar Harry Ohio State Dental Board
Kasper Rachel Ohio Casino Control Commission
Kaylor Emily Auditor of State
Keen Timothy S Auditor of State
Kelly Blaine Auditor of State
Kern Brandon Treasurer of State
Kimmel Benjamin Department of Mental Health and Addiction Services
Kostura Nicole Ohio Lottery Commission
LaCross Jonithon State Medical Board of Ohio
Lampke Matt Opportunities for Ohioans with Disabilities
Lapso Alexander Department of Aging
Laubert Beverley Department of Aging
Leymaster Jennifer Department of Administrative Services
Lucas Will Ohio Casino Control Commission
Lyman Cheryl Ohio Facilities Construction Commission
Lynch Timothy Department of Taxation
Madden Kathleen Office of Budget and Management
Madson Bruce Department of Job and Family Services
Manoranjan Ranjan Ohio Casino Control Commission
Marchbanks Jack Ohio Department of Transportation
Martin Beverly Department of Administrative Services
Massie Ernest Department of Taxation
Masterson Michael Ohio Casino Control Commission
Mausser Cynthia Department of Rehabilitation and Correction
Maxfield Sheryl Department of Commerce
Mayton Craig Supreme Court of Ohio
McCain Carly Ohio Commission on Hispanic/Latino Affairs
McCarthy Dan Governor's Office
McCarthy Sean Ohio Department of Veterans Services
McClelland Maura Public Utilities Commission of Ohio
McClory Megan E Ohio Rail Development Commission
McCloud Stephanie Bureau of Workers' Compensation
McCreight Michael Department of Job and Family Services
McDonald Patrick Ohio Lottery Commission
McElroy Ursel Department of Aging
McNab George Department of AgricultureOffice of General Legal Counsel
McNamee Cameron State of Ohio Board of Pharmacy
Merick Sima Department of Public Safety
Meyer Randall Office of the Ohio Inspector General
Mihalik Lydia Development Services Agency
Miller Elizabeth Ohio Public Defender Commission
Miller Kevin Opportunities for Ohioans with Disabilities
Miller Kevin D Department of Public Safety
Miran, Jr. David Department of AgricultureOffice of General Legal Counsel
Mobley Judy Children's Hunger Alliance
Moore Karhlton Department of Public Safety
Moormann Alex Opportunities for Ohioans with Disabilities
Morris Bill State Library of Ohio
Morrison Andromeda Ohio Casino Control Commission
Mottram Molly Department of Insurance
Mudri Marta Ohio Judicial Conference
Murnieks Kimberly Office of Budget and Management
Near Rachel Development Services Agency
Nick Paul Ohio Ethics Commission
Norman Charles Department of Public Safety
O'Gorman William Ohio Department of Transportation
O'Keeffe Christina Ohio Air Quality Development Authority
O'Leary Michael Department of Taxation
O'Leary Sarah Department of Taxation
Oliveti Chris Secretary of State
Oyster Matthew Ohio Casino Control Commission
Parriman Ashley Department of Rehabilitation and Correction
Payton G Michael Ohio Civil Rights Commission
Pegram Shoni Adjutant General
Pelanda Dorothy Department of AgricultureOffice of General Legal Counsel
Peters Matt Development Services Agency
Peterson Baumann Michaela Bureau of Workers' Compensation
Petty Kyle Department of Rehabilitation and Correction
Pfeifer Paul Ohio Judicial Conference
Phillips Becky Department of Developmental Disabilities
Pugh Susan Opportunities for Ohioans with Disabilities
Pusateri Andy Development Services Agency
Rafeld Molly Department of Job and Family Services
Randazzo Samuel C Public Utilities Commission of Ohio
Rausch Aaron Department of Education
Redfield Matt Development Services Agency
Rhodes Bethany Ohio Retirement Study Council
Richard John Department of Education
Richter Philip Ohio Elections Commission
Rodgers Ervan Department of Administrative Services
Rodgers Michael Attorney General's Office
Rolf Margaret VanMeter State Cosmetology and Barber Board
Ross Ronald State Board of Psychology
Ruebel Thomas J Auditor of State
Russell Anna Marin Ohio Casino Control Commission
Russell Zachary Ohio State Dental Board
Sauer Larry Ohio Consumers' Counsel
Schierholt Steven W. State of Ohio Board of Pharmacy
Schuler Matthew Ohio Casino Control Commission
Seaman Maria Opportunities for Ohioans with Disabilities
Shaffer Grant Secretary of State
Shank Daniel Adjutant General
Shumaker Scott Ohio Criminal Sentencing Commission
Siba Michelle Ohio Casino Control Commission
Sico Tom Bureau of Workers' Compensation
Siegfried Gregory Department of Taxation
Sikora Damian Ohio Department of Natural Resources
Simmons Tom Department of Aging
Simon Alexandra State of Ohio Board of Pharmacy
Singer Bradley Department of Developmental Disabilities
Slaby Lynn Ohio Casino Control Commission
Smith Andrew Governor's Office
Smith Nathan State Medical Board of Ohio
Smith Patrick Ohio Department of Transportation
Smock Jill Ohio Chemical Dependency Professionals Board
Stallard Nicholas Ohio Consumers' Counsel
Stanek Justin Department of Rehabilitation and Correction
Stanek Justin Department of Youth Services
Stanger Deckard Secretary of State
Steinhauer John Ohio Casino Control Commission
Stevenson Laurie Ohio Environmental Protection Agency
Stickrath Thomas Department of Public Safety
Stir Theresa L Veterinary Medical Licensing Board
Stires Jennifer Department of Aging
Stout Bryan Department of Job and Family Services
Stump Jennie Department of Education
Taylor June E. Ohio Casino Control Commission
Temple Brenton Governor's Office
Thatcher Todd Department of AgricultureOffice of General Legal Counsel
Thornton Gregg Ohio Speech and Hearing Professionals Board
Trackler Julie Department of Aging
Trombold M Beth Public Utilities Commission of Ohio
Turocy Mary Ohio Civil Rights Commission
Vandegriff Danielle Ohio Department of Natural Resources
VanNorman John S Supreme Court of Ohio
Vergamini Greg Department of Administrative Services
Voderberg Peter Governor's Office
Vogel Anne Governor's Office
Wadsworth Meghan Office of Budget and Management
Wagner Jeremiah Department of Developmental Disabilities
Walburn Julie Department of Youth Services
Walden Jon Ohio Facilities Construction Commission
Weisel Marisa Ohio Department of Medicaid
Welch Shawn Ohio Judicial Conference
Westhoven Jeffrey Ohio Facilities Construction Commission
Weston Bruce Ohio Consumers' Counsel
Whatley Frederick M. Department of Administrative Services
Williams Joshua Ohio Judicial Conference
Wilson Erica Department of Health
Wolf Jimmy Public Utilities Commission of Ohio
Wood Spencer Secretary of State
Yano Marjorie Department of Education
Yoder Shaun Department of Education
Young Timothy Ohio Public Defender Commission
Zeis Joseph Governor's Office
Zimpher William Office of Budget and Management
Zucal Ethan Ohio Department of Natural Resources